Коментарі


 Архімандрит ФІЛАРЕТ

Архімандрит ФІЛАРЕТ

2012

Архімандрит ФІЛАРЕТ (Єгоров), депутат та Голова Благодійницької комісії Макарівської районної ради – співзасновника Телеконкурсу «Пошук істинної духовності»

Дякуючи фестивалю «Відкрий Україну!», ми дізнаємося про радості та горе, які знаходяться навколо нас, через які проходять наші ближні. Ми можемо ставати більш чутливими, і навчаємося сприймати чужий біль, як свій. А це потрібно для того, щоб ми ставали справжніми людьми духу Христового – духу любові, кротості та смирення.

Нехай добро, яке несуть автори найкращих християнських фільмів фестивалю, зігріває наші серця, і нехай світло Христове, яким життя наше може світитися, освітлює всіх людей та весь світ.


2011

Ієромонах ФІЛАРЕТ, депутат та Голова Благодійницької комісії Макарівської райради – співзасновника Телеконкурсу «Пошук істинної духовності»

Ми глибоко вдячні тим людям, які взагалі піднімають питання духовності.

Телемистецтво – це дуже вагомий чинник, який багато що визначає в суспільстві. Тому людина, яка знімає телевізійні програми, ніколи не повинна забувати про свою відповідальність перед світом, перед кожною людиною.

Духовність, за одним із визначень, це, в першу чергу, відповідальність. Тому людино, яка знімає і монтує програми, подумай, що ти несеш: чи святість, злагоду, мир і глибину, чи поверхневість, розбрат і порожнечу? Дай Боже, щоб ми пам'ятали про ту велику відповідальність, яка покладена на нас і Всевишнім, і суспільством, і нашою землею.

(З виступу на церемонії вшанування переможців 4-го Телеконкурсу «Пошук істинної духовності», 2011)

2010

Ієромонах ФІЛАРЕТ, депутат та Голова Благодійницької комісії Макарівської райради – співзасновника Телеконкурсу «Пошук істинної духовності»

З особливою зворушливістю як монах, священик я звертаюся до тих людей, від яких значною мірою залежить формування свідомості кожної окремої людини як особистості, і свідомості всього нашого суспільства. Ми знаємо, що телебачення – це надзвичайно потужний фактор у формуванні того, що звершується в людській душі, людському серці і того, що власне відбувається в світі, який нас оточує. Дуже радісно, що через цей чудовий фестиваль, через який ми дійсно відкриваємо Україну, є багато того, що підводить нас до глибин духовності. А за одним із визначень, духовність – це, в першу чергу, відповідальність.

Дай Боже, щоб на телебаченні в програмах і у фільмах було б більше всього того, що робило б нас відповідальними людьми. Людьми тими, які б були глибокими особистостями, які могли б дійсно жити Добром, адже саме на Добрі і на добрих людях тримається світ.

Отже, диплом наш починається словами святителя Димитрія Ростовського, який народився у 1651 році в містечку Макарів на Київщині, а закінчив своє земне життя у Ростові Великому: «Старайся і трудись у добрі, на себе не надійся, а молись Богові. Завжди і щиросердно шукай його помочі». Наш головний приз – це зображення постаті Димитрія Ростовського.

Бажаємо всім позитивного творчого натхнення, закликаючи Боже благословення на вас і на всі ваші благі справи.

(З виступу на церемонії вшанування переможців 3-го Телеконкурсу «Пошук істинної духовності», 2010)

2008

Ієромонах ФІЛАРЕТ, депутат та Голова Благодійницької комісії Макарівської райради – співзасновника Телеконкурсу «Пошук істинної духовності»

Дозвольте, в першу чергу, передати всім уклін з благословенної макарівської землі – батьківщини земної святителя Дмитрія Ростовського. Того святого, який у вічності нагадує нам про те, що є головним у нашому житті. Є одна проста духовна аксіома, яка не потребує доказу для всіх людей доброї волі: світ тримається на добрі і на добрих людях. І завжди потрібно і можливо скрізь, за будь-яких умов, за будь-яких обставин жити добром. Дмитрій Ростовський говорить: «Старайся і трудись у добрі, на себе не надійся, а молись богові завжди і щиросердно шукай його помочі». Наша номінація заснована з благословення священоначалія Української православної церкви.

І дозвольте вручити цей образ святителя Дмитрія Ростовського – видатного світильника вселенської церкви – нагадавши ще слова його такі: «Той, хто хоче жити по-божому, не повинен проводити життя спокійно і приємно». Дякуємо тим людям, які через свою майстерність намагаються робити все для того, щоб ми не жили спокійно і приємно, і робили більш спокійним, більш приємним життя наших ближніх. Спаси і сохрани всіх Господь!

(З виступу на церемонії вшанування переможців 2-го Телеконкурсу «Пошук істинної духовності», 2008)

2007

Ієромонах ФІЛАРЕТ, депутат та Голова Благодійницької комісії Макарівської райради – співзасновника Телеконкурсу «Пошук істинної духовності»

Слава Богу!

Дозвольте привітати всіх у цій залі та подякувати організаторам за теплу, не шаблонну та зворушливу атмосферу. Ласкою Господньою сьогодні ми будемо визначати телекомпанії та певних людей, які, на наш погляд, працюють у тому, що є важливим без винятку для всіх.

Міняються часи, міняються геополітичні умови, міняються уподобання у людей. Але світ за будь-яких часів та за будь-яких умов тримається на добрі та добрих людях. Духовність ми розуміємо, у перш чергу, як відповідальність. Ми хотіли не просто відзначити певні програми і певних людей. Основну увагу ми, мешканці Макарівщини, звернули на те, що є близьким для нас. Адже невеличке містечко Макарів зростило святого Димитрія Ростовського. Ми раді сьогодні відроджувати його духовні традиції.

(З виступу на церемонії вшанування переможців 1-го Телеконкурсу «Пошук істинної духовності», 2007)

2007

Ієромонах ФІЛАРЕТ, депутат та Голова Благодійницької комісії Макарівської райради – співзасновника Телеконкурсу «Пошук істинної духовності»

Мудрий земляк, 250-річчя канонізації якого відзначає християнський світ цього року, залишив для нас скарб гуманного сприйняття світу і ставлення один до одного. Розкриттю істинної духовності присвятив своє життя Святитель Димитрій. Кожен народ, кожна людина покликані здійснювати миротворчу місію, нести любов до ближніх. Виховання в дусі істинної християнської віри сприяє збереженню кращих духовних традицій народу, відкриває перспективи щасливої долі для людства. Фестиваль «Відкрий Україну!» дає чудову нагоду до широкого залучення молодих журналістів до творчого осмислення духовних джерел людства.

(Звернення до учасників 2-го ТФ «Відкрий Україну!», 2007)