Номінація «Ґран-Прі 6-го ТФ «Відкрий Україну!»

Засновник: Організатор 6-го ТФ «Відкрий Україну!» – Компанія «Телерадіокур’єр»
Переможець визначається Головним журі згідно з Правилами роботи Головного журі.

Офіційні відзнаки організатора (оргкомітету):
За 1 місце: • Головний приз (керамічний знак – символічний ключ). • Диплом.
За 2, 3 місце: • Почесний знак (керамічний знак – стилізована карта України) • Диплом.

Спонсори професійного призу для переможців:
• 2007, 2008, 2010, 2011, 2012: Компанія MacHOUSE.
• 2005: Представництво Panasonic (CIS) OY в Україні.

Порядок визначення переможця
Переможець у номінації «Ґран-прі 6-го ТФ «Відкрий Україну!» визначається з числа телеробіт, середні бали яких у будь-якому Головному конкурсі є не меншими, ніж «8,7 бала» (прохідний бал), шляхом окремого голосування (анкетування) членів Головного журі та простою більшістю голосів.
Кількість номінантів у номінації має бути не меншою, ніж три Телероботи.
У цій номінації може бути визнано тільки одного переможця.

Володар Ґран-прі 6-го ТФ «Відкрий Україну!»

Переможця у номінації «Ґран-прі 6-го ТФ «Відкрий Україну!» визначено з числа 6 телеробіт, середні бали яких у Головних конкурсах є не меншими, ніж «8,7 бала» (прохідний бал), шляхом окремого голосування 33 членів Головного журі та простою більшістю голосів.

Документальний фільм
«Соловецькі в’язні з України. Микола Зеров»
Виробник: Полтавська ОДТРК «Лтава» (Полтава)

Avid Media Composer Професійний приз Компанії MacHOUSE (Київ):
Програмне забезпечення Avid Media Composer 6.5.

Номінанти-2012

(за абеткою)

• «Європейський шанс для провінції»

Пізнавальна телепрограма. 6’; рос.; 2011. Цикл телепрограм «Можливо все» (34 програми, з 2007). Виробник: Янковський Олександр Володимирович. Автор сценарiю – Олександр Янковський. Оператор – Олександра Янковська. Перший телепоказ: Чорноморська ТРК (м. Сімферополь), 05. 2011.
У цій телепрограмі на простих прикладах показаний досвід реформ, що відбулися у місцевому самоврядуванні у колишніх соціалістичних країнах.

• «Інший Чорнобиль»

Документальний фільм. 56’; мова героїв: укр., рос.; 2011. Виробник: Компанія «Інженер-сервіс» (Київ). Автор сценарiю та режиссер – Андрій Михайлик. Оператор – Олег Маловіцький. Композитор – Оксана Бут. Художник-постановник – Дмитро Виговський. Перший телепоказ: Телеканал ТВі, 12.02.2012.
Для абсолютної більшості землян, Чорнобиль – точка на планеті, звідки почалася нова епоха – доба приборкання гігантських рукотворних катастроф. Наша розповідь про інший Чорнобиль і чорнобилян. Саме так, чорнобилянами, іменують себе ті, для кого прадавня древлянська земля – це рідна домівка, так не очікувано і раптово залишена. Назавжди…

• «Слово про Слово»

Документальний відеофільм. 30’; укр.; 2012. Виробник: Студія «Сам-Арт» (Київ). Автор сценарію, режисер, композитор – Артем Сенчило. Оператор – Олексій Лєбєдєв. Перший телепоказ: ДТРК «Всесвітня служба «УТР», 30.06.2012.
Група викладачів Київського інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну намагаються відродити традиції української каліграфії, виголошуючи каліграфію окремим видом мистецтва.

• «Соловецькі в’язні з України. МИКОЛА ЗЕРОВ»

Документальний фільм. 60’; укр.; 2011. Телецикл «Соловецькі в’язні з України». Фільм перший: «Микола Зеров». Виробник: Полтавська ОДТРК «Лтава» (м. Полтава). Автор сценарiю – Ольга Ніколенко. Режисери: Наталія Іванченко, Дмитро Стариков. Оператор – Дмитро Стариков. Монтаж – Олена Шарбенко. Продюсер та музичний редактор – Наталія Іванченко. Диктор – Віталій Кашперський, заслужений артист України. Генеральний продюсер – Микола Ляпаненко. Перший телепоказ: Полтавська ОДТРК «Лтава», м. Полтава, 29.04.2011.
Талановитий поет, перекладач, історик літератури, блискучий оратор і полеміст Микола Зеров помітно вирізняється серед багатого на творчі постаті літературного процесу 20-х років ХХ століття. Саме завдяки його перекладам заговорили українською поети стародавнього Риму і Еллади.
Він мріяв побороти невігластво, несмак і непрофесіоналізм у письменницькому середовищі.
Він сповідував майстерність класики і міг стати класиком своєї епохи. Але його спіткала доля покоління «розстріляного відродження»: Соловки і останній притулок у Карельських лісах Сандармоху.
Фільм грунтується на реальних фактах з життя і творчості Миколи Зерова. Авторська група побувала на Соловецьких островах – місці ув’язнення Зерова, в урочищі Сандармох (Карелія) – на місці розстрілу поета. У фільмі використано також зйомки, проведені на батьківщині Зерова у м. Зінькові, у Києві, де він навчався та працював у 20-30-х роках ХХ століття, та у Баришівці, де працював викладачем в соціально-економічному технікумі і де вперше зблизились поети-неокласики.
Фільм насичений документальними кадрами епохи 20-30-х років ХХ століття з фондів Центрального архіву кінофотофонодокументів ім.Г.Пшеничного, Державної архівної бібліотеки, документами з архівів служби Безпеки України. Документальної правди і емоційної сили додають спогади сучасників М.Зерова, відтворені акторами театру.
Фільм «Соловецькі в’язні з України. Микола Зеров» – це значно більше, ніж грунтовна розповідь про життя і творчість репресованого поета і перекладача Миколи Зерова. Завдяки режисерським рішенням він створює образ епохи 20-30-х років ХХ століття і дає ключ до розуміння трагедії покоління «розстріляного відродження».
Документально обгрунтований, експресивно забарвлений, фільм мовою телепубліцистики і емоційним впливом сприяє утвердженню історичної пам’яті та національної свідомості українського суспільства.
У 2011 р. фільм удостоєний Першої премії у номінації «Професійне кіно» на МКФ «Дніпро-сінема».

• «Той, хто торував шлях (До 200-річчя від дня народження Євгена Гребінки)»

Документальний фільм. 53’; укр.; 2012. Виробник: Полтавська ОДТРК «Лтава» (м. Полтава). Автор сценарію – Людмила Ткаченко. Режисери: Дмитро Старіков, Наталія Іванченко. Оператор – Дмитро Старіков. Монтаж – Олена Шарбенко. Продюсер та музичний редактор – Наталія Іванченко. Перший телепоказ: Полтавська ОДТРК «Лтава», м. Полтава, 30.01.2012.
Він поповнив список «колонии образованных малороссиян» і тих, хто дуже хотів жити в Україні, але був на чужині з Україною в серці. Він був з тих благородних інтелігентів з провінції, чиї уми підживлювали і возвеличували столичне культурне середовище і чиї небайдужі серця не давали загубитися у столичній атмосфері боротьби за виживання непересічним особистостям. А ще він став одним із тих авторів, твори яких знають всі, не знаючи, хто насправді їх автор…
Усе це – про Євгена Гребінку, автора популярного в усьому світі романсу «Очи черные», видатного письменника української і російської літератури, перу якого належать понад 40 романів, повістей, оповідань, чимало нарисів, байок і ліричних поезій.
Чому ж успішний за життя талановитий поет і прозаїк Гребінка в наш час опинився на периферії суспільної уваги і відомий загалу здебільшого лише як поет-байкар з шкільного курсу літератури? Що допомагало інтелігенту з полтавської провінції не лише торувати власний творчий шлях, а ще й просувати в імперській літературній столиці українське слово? Як знайомство з Євгеном Гребінкою вплинуло на долю молодого Тараса Шевченка і чому розійшлися шляхи двох великих українців?
Відповіді на ці запитання автори фільму намагалися знайти, спираючись на архівні матеріали, літературну творчість письменника та його сучасників, залучаючи фахівців-експертів з Росії та України. Зйомки фільму відбувалися на місці колишнього родового маєтку Убєжище (нині с. Мар’янівка Гребінківського району), у стінах Ніжинської гімназії, де навчався Є.Гребінка (нині – Ніжинський педагогічний університет), у м. Санкт-Петербург, де письменник жив і працював останні 14 років.
У фільмі використані прижиттєві видання творів Є.Гребінки, а також літературні журнали й альманахи першої половини ХІХ століття, що зберігаються у фондах Бібліотеки Російської Академії наук м. Санкт-Петербурга та Всеросійського музею О.С.Пушкіна.
Фільм створений за сприяння Полтавської обласної ради та Полтавської облдержадміністрації в рамках обласної програми «Увічнення пам’яті видатних земляків».

• «Феєрія мандрів. Чернівці»

Пізнавальна програма. 20’; укр., 2012. Цикл програм «Феєрія мандрів» (200 програм). Виробник: Турфірма «ФЕЄРІЯ» (Київ). Автор сценарію – Тетяна Тучик. Режисер – Світлана Бикова. Оператор – Володимир Синцов. Перший телепоказ: 5 канал (м.Київ), 09.2012.
Український Вавилон, Європейське місто... Ні, це не Чернівці – маленький Відень. Це Відень – добре відреставровані Чернівці!

Спонсори професійного призу

Компанія MacHOUSE:

• 2011: Система відеомонтажу Avid Media Composer v5. Система Avid Media Composer v5 – це остання версія найпопулярнішого пакета для відеомонтажу від компанії Avid, світового лідера у виробництві обладнання для створення кінофільмів, відео- та аудіовиробництва, тривимірної анімації, ігор та телемовлення. Ця програма забезпечує широкий інструментарій для творчої роботи, надійне управління медіаданими та дозволяє працювати з різноманітними форматами. Вона відкриє вам такі можливості, про які ви тільки мріяли!
• 2010: Відеомонтажна система Avid Media Composer v5 на базі сучасної потужної станції HP.
• 2008: Відеомонтажна система Avid Media Composer на базі сучасної потужної станції HP.
• 2007: Відеомонтажна система Avid Liquid Pro на базі сучасної потужної станції HP.

Коментарі
Віталій Ященко Віталій ЯЩЕНКО, маркетинг-директор компанії MacHOUSE
Для кожного майстра велике значення мають інструменти. Саме за їх допомогою він впливає на навколишній світ та змінює його. Наш приз – це ціла творча майстерня, що дасть змогу втілювати власні творчі задуми.
MacHOUSE

Компанія MacHOUSE

Директор департаменту Відео / Аудіо компанії MacHOUSE – Ілля Волович.
Вул. Дегтярівська, 48, офіс 109, Київ 04112 Україна.
Тел.: +38 044 494 38 12.
Факс: +38 044 494 38 10.
Е-mail: video@machouse.ua; www.machouse.ua
Системна інтеграція, проекти «під ключ»: від консалтингу та проектування до запуску й навчання персоналу. Розробка, постачання та введення в експлуатацію систем для ТV, кіно, IPTV, спортивних арен. Digital Signage. Проектування та будівництво ПТС. Технічна підтримка сервіс-центру. Тренінг-центр для фахівців.

Представництво Panasonic (CIS) OY в Україні:

• 2005: Відеокамера Panasonic miniDV AG-DVC30E.

Коментар
Максим КОЗІЄВСЬКИЙ, експерт відділу професійного обладнання Представництва Panasonic (CIS) OY в Україні
Компанія Panasonic висловлює свою повагу і щиро вітає учасників Всеукраїнського телевізійного конкурсу «Відкрий Україну!».
Стало вже традиційним прагнення Panasonic підтримувати знакові культурні події у всьому світі. Треба зазначити, що головним принципом компанії є «внесок у суспільство». Зважаючи на це, важко уявити собі більш шляхетну місію, ніж просвітницька діяльність.
Телеконкурс «Відкрий Україну!» має дійсно поглибити знання і головне – донести до кожного відчуття України.
Сподіваємось, що телероботи, які надійшли на конкурс, зацікавлять не тільки вітчизняного глядача, але й телеаудиторію далеко за межами країни.
Гадаємо, Ґран-прі від Panasonic стане гідною нагородою найкращому та надихне його на подальші творчі пошуки.

Panasonic

Представництво Panasonic (CIS) OY в Україні

вул. Фізкультури, 30-в, 2-й поверх, Київ, 03680 Україна
Тел.: +38 044 490 3436.
Факс: +38 044 490 3439.
Е-mail: kozievsky@panasonic.ua; panasonic.com.ua
Компанія АТ «Панасонік (СНД)» заснована 1996 р. для підтримки діяльності Panasonic на території Росії та країн СНД. Компанія пропонує різноманітний асортимент продукції і прагне виводити на ринок нові категорії товарів. В основі створення кожного продукту лежить головна концепція Panasonic – ideas for life. Для B2B ринку компанія розробляє комплексні рішення для комунікаційного обладнання, систем безпеки. Також реалізує професійне відеообладнання, ноутбуки, офісну копіювальну техніку, крупногабаритні плазмові панелі тощо. Чимало зусиль докладається, щоб побудувати розгалужену інфраструктуру сервісного і післяпродажного обслуговування. Основа філософії Panasonic – Client comes first («Клієнт перш за все»).

Володарі Ґран-прі

2011

Гран-прі: Музично-пізнавальна програма «Щедрик» / Телеканал «Гамма» (ТОВ «Гамма-Консалтинг») (Київ)
Інші номінанти:
• Документальний фільм «Великі очі страху» / Телеканал «Гамма» (ТОВ «Гамма-Консалтинг») (Київ)
• Пізнавально-розважальна програма «Золота підкова Львівщини» / Ігор Захаренко, Турфірма «Феєрія» (Київ)
• Відеофільм «Щасливі Платохіни» / Житомирська ОДТРК

2010

Документальний фільм-трилогія «Дороги Гоголя» / Полтавської ОДТРК «Лтава»

2008

Документальний фільм «Стояла собі хатка» / Кіностудія «Інтерфільм» (Київ). Автор сценарію, режисер та продюсер – Олена Фетисова. Оператор – Олег Зорін. Виконавчий продюсер – Володимир Козир.

2007

Науково-популярний фільм «Острів Хортиця на Дніпрі» / ТРК «Січ-ТВ» (Запоріжжя)

2005

Фільм «Корона Вітовта» з циклу «Незнана Україна» / Студія «Околиця» (Київ)