Номінація «Найкраща робота регіональних телеканалів»

Засновник: Організатор 6-го ТФ «Відкрий Україну!» – Компанія «Телерадіокур’єр»
Переможець визначається Головним журі згідно з Правилами роботи Головного журі.

Офіційні відзнаки організатора (оргкомітету):
За 1 місце: • Головний приз (керамічний знак – символічний ключ). • Диплом.
За 2, 3 місце: • Почесний знак (керамічний знак – стилізована карта України) • Диплом.

Переможцю у номінації також вручається Професійний приз компанії «Несатек-Україна».

Порядок визначення переможця
Переможець у номінації «Найкраща робота регіональних телеканалів» визначається з числа телеробіт, які створені регіональними телеканалами та середні бали яких у будь-якому Головному конкурсі є не меншими, ніж «8,5 бала» (прохідний бал), шляхом окремого голосування (анкетування) членів Головного журі та простою більшістю голосів.
Кількість номінантів у номінації має бути не меншою, ніж три Телероботи.
Якщо переможцем у номінації «Ґран-прі» визнається телеробота регіонального телеканалу, переможцем у номінації «Найкраща робота регіональних телеканалів» вважається телеробота іншого регіонального телеканалу, яка має найвищий рейтинг після телеробіт переможця у номінації «Гран-прі».
У цій номінації може бути визнано тільки одного переможця.

Переможець у номінації
«Найкраща робота регіонального телеканалу»

Переможця у номінації «Найкраща робота регіональних телеканалів» ТФ «Відкрий Україну!» визначено з числа 6 телеробіт, середні бали яких у Головних конкурсах є не меншими, ніж «8,5 бала» (прохідний бал), шляхом окремого голосування 33 членів Головного журі та простою більшістю голосів.

Оскільки переможцем у номінації «Гран-прі 6-го ТФ «Відкрий Україну!»» визнано телероботу Полтавської ОДТРК «Лтава», згідно з регламентом ТФ «Відкрий Україну!», переможець у номінації «Найкраща робота регіональних телеканалів» визначений з числа телеробіт, створених іншими регіональними телеканалами.

Журналістське розслідування
«Больова точка: "Свій серед своїх"»
Виробник: Телевізійна служба Дніпропетровська («ТСД») (Дніпропетровськ)

SONY UWP-V2/62 Професійний приз Компанії «Несатек-Україна» (Київ):
Ручний передавач і портативний ТЖК-приймач SONY UWP-V2/62.

Номінанти-2012

(за абеткою)

• «Больова точка: "Свій серед своїх"»

Журналістське розслідування. 20’; укр.; 2011. Виробник: ПрАТ «ТСД». Журналісти: Ірина Мороз, Наталя Світлова, Альона Карапиш, Тетяна Заєць. Режисер – Михайло Москаленко. Оператори: Олександр Лянкевич, Сергій Кочет, Сергій Сивко, Дмитро Катков. Редактори: Наталя Грекова, Ольга Волинська. Літературний редактор – Олена Пономаренко. Звукорежисер – Єгор Гапон. Генеральний продюсер – Наталя Власова. Перший телепоказ: 34 телеканал (м.Дніпропетровськ), 15.12.2011.
Домашня ізоляція або інтернат... Чи є вихід для дитини з особливими потребами? За кордоном такі дітлахи давно навчаються у звичайних школах. Як почуваються українські діти-інваліди серед здорових однолітків та чого прагнуть?

• «Звичайна історія про незвичайного поляка»

Телепередача. 14’; укр./рос.; 2011. Виробник: Сумська ОДТРК. Автори сценарiю: Вікторія Красноплахта, Оксана Усенко. Режиссер – Сергій Лишенко. Оператор – Віктор Лапченко. Ведуча – Вікторія Красноплахта. Перший телепоказ: Сумська ОДТРК (м.Суми), 07.08.2011.
У ті часи його вважали кимось на зразок космонавта, адже він першим заїхав до Сум на диво-техніці – автомобілі. Автівка фірми «Мітчел», що пронеслася вулицями старого міста, лякаючи голубів і коней, належала сумському поляку Едуарду Кайданському. Талановитий інженер був учасником ралі Москва-Париж, власником приватної обсерваторії, а також побудував першу у місті муніципальну електростанцію, яка випередила на кілька років знамениту «лампочку Ілліча». Століття потому відтворені факти з життя знаменитого польського франта із Сум Едуарда Кайданського зближують сусідні народи, дають поштовх розвитку спільної історії.

• «Польська кров української групи»

Телефільм. 27’; укр.; 2012. Виробник: Волинська ОДТРК (м. Луцьк). Автор сценарію – Микола Федорович Генсецький. Режисер – Сергій Анатолійович Хижук. Оператор – Валерій Гурійович Фетисов. Асистент оператора – Микола Петрович Дмитрук. Редактор – Святослав Костянтинович Пирожко. Звукорежисер – Жанна Костянтинівна Брук. Монтаж – Олександр Сергійович Радчук. Перший телепоказ: Волинська ОДТРК, телеканал «Нова Волинь», 13.03.2011.
Він часто любив наголошувати, що він «кость од кости і кров від крови польської шляхти», але разом з тим вважав себе «в тисячу разів більшим українцем, ніж ті, хто нібито репрезентував тоді народ»…
Непростій, хоч і короткій долі видатного сина двох народів, політика і публіциста В’ячеслава Липинського, 130-річчя якого відзначила Україна, присвячена робота. Для волинян ця постать особлива: з родового маєтку в селі Затурці проліг шлях В.Липинського в історію, тут же знайшов він і вічний спочинок. Нині В.Липинський повертається…

• «Сміття як основна з ознак кримської столиці»

Журналістське розслідування. 21’; укр., рос.; 2012. Телецикл «Ключ. Життєві розслідування» (7 програм, 2012). Виробник: ТОВ «Чорноморська телерадіокомпанія» (Сімферополь). Автори сценарію: Дар’я Плотнікова, Олександра Квітко, Марія Красновицька. Ведучі: Дар’я Плотнікова, Олександра Квітко. Оператори: Рафаель Вахідов, Дмитро Цивка, Валентин Бабаходжаєв. Гример – Наталя Веселова. Перший телепоказ: «Чорноморська телерадіокомпанія» (м. Сімферополь), 01.08.2012.
Сімферополь – одне з тих міст, де сміття стало реальною проблемою. Її не вважає доцільним вирішувати влада, тож автори намагалися зрушити справу з місця і з’ясувати, хто винний у зростаючій кількості несанкціонованих звалищ, та знайти хоча б якісь шляхи виходу з ситуації.

• «Соловецькі в’язні з України. МИКОЛА ЗЕРОВ»

Документальний фільм. 60’; укр.; 2011. Телецикл «Соловецькі в’язні з України». Фільм перший: «Микола Зеров». Виробник: Полтавська ОДТРК «Лтава» (м. Полтава). Автор сценарiю – Ольга Ніколенко. Режисери: Наталія Іванченко, Дмитро Стариков. Оператор – Дмитро Стариков. Монтаж – Олена Шарбенко. Продюсер та музичний редактор – Наталія Іванченко. Диктор – Віталій Кашперський, заслужений артист України. Генеральний продюсер – Микола Ляпаненко. Перший телепоказ: Полтавська ОДТРК «Лтава», м. Полтава, 29.04.2011.
Талановитий поет, перекладач, історик літератури, блискучий оратор і полеміст Микола Зеров помітно вирізняється серед багатого на творчі постаті літературного процесу 20-х років ХХ століття. Саме завдяки його перекладам заговорили українською поети стародавнього Риму і Еллади.
Він мріяв побороти невігластво, несмак і непрофесіоналізм у письменницькому середовищі.
Він сповідував майстерність класики і міг стати класиком своєї епохи. Але його спіткала доля покоління «розстріляного відродження»: Соловки і останній притулок у Карельських лісах Сандармоху.
Фільм грунтується на реальних фактах з життя і творчості Миколи Зерова. Авторська група побувала на Соловецьких островах – місці ув’язнення Зерова, в урочищі Сандармох (Карелія) – на місці розстрілу поета. У фільмі використано також зйомки, проведені на батьківщині Зерова у м. Зінькові, у Києві, де він навчався та працював у 20-30-х роках ХХ століття, та у Баришівці, де працював викладачем в соціально-економічному технікумі і де вперше зблизились поети-неокласики.
Фільм насичений документальними кадрами епохи 20-30-х років ХХ століття з фондів Центрального архіву кінофотофонодокументів ім.Г.Пшеничного, Державної архівної бібліотеки, документами з архівів служби Безпеки України. Документальної правди і емоційної сили додають спогади сучасників М.Зерова, відтворені акторами театру.
Фільм «Соловецькі в’язні з України. Микола Зеров» – це значно більше, ніж грунтовна розповідь про життя і творчість репресованого поета і перекладача Миколи Зерова. Завдяки режисерським рішенням він створює образ епохи 20-30-х років ХХ століття і дає ключ до розуміння трагедії покоління «розстріляного відродження».
Документально обгрунтований, експресивно забарвлений, фільм мовою телепубліцистики і емоційним впливом сприяє утвердженню історичної пам’яті та національної свідомості українського суспільства.
У 2011 р. фільм удостоєний Першої премії у номінації «Професійне кіно» на МКФ «Дніпро-сінема».

• «Той, хто торував шлях (До 200-річчя від дня народження Євгена Гребінки)»

Документальний фільм. 53’; укр.; 2012. Виробник: Полтавська ОДТРК «Лтава» (м. Полтава). Автор сценарію – Людмила Ткаченко. Режисери: Дмитро Старіков, Наталія Іванченко. Оператор – Дмитро Старіков. Монтаж – Олена Шарбенко. Продюсер та музичний редактор – Наталія Іванченко. Перший телепоказ: Полтавська ОДТРК «Лтава», м. Полтава, 30.01.2012.
Він поповнив список «колонии образованных малороссиян» і тих, хто дуже хотів жити в Україні, але був на чужині з Україною в серці. Він був з тих благородних інтелігентів з провінції, чиї уми підживлювали і возвеличували столичне культурне середовище і чиї небайдужі серця не давали загубитися у столичній атмосфері боротьби за виживання непересічним особистостям. А ще він став одним із тих авторів, твори яких знають всі, не знаючи, хто насправді їх автор…
Усе це – про Євгена Гребінку, автора популярного в усьому світі романсу «Очи черные», видатного письменника української і російської літератури, перу якого належать понад 40 романів, повістей, оповідань, чимало нарисів, байок і ліричних поезій.
Чому ж успішний за життя талановитий поет і прозаїк Гребінка в наш час опинився на периферії суспільної уваги і відомий загалу здебільшого лише як поет-байкар з шкільного курсу літератури? Що допомагало інтелігенту з полтавської провінції не лише торувати власний творчий шлях, а ще й просувати в імперській літературній столиці українське слово? Як знайомство з Євгеном Гребінкою вплинуло на долю молодого Тараса Шевченка і чому розійшлися шляхи двох великих українців?
Відповіді на ці запитання автори фільму намагалися знайти, спираючись на архівні матеріали, літературну творчість письменника та його сучасників, залучаючи фахівців-експертів з Росії та України. Зйомки фільму відбувалися на місці колишнього родового маєтку Убєжище (нині с. Мар’янівка Гребінківського району), у стінах Ніжинської гімназії, де навчався Є.Гребінка (нині – Ніжинський педагогічний університет), у м. Санкт-Петербург, де письменник жив і працював останні 14 років.
У фільмі використані прижиттєві видання творів Є.Гребінки, а також літературні журнали й альманахи першої половини ХІХ століття, що зберігаються у фондах Бібліотеки Російської Академії наук м. Санкт-Петербурга та Всеросійського музею О.С.Пушкіна.
Фільм створений за сприяння Полтавської обласної ради та Полтавської облдержадміністрації в рамках обласної програми «Увічнення пам’яті видатних земляків».

Спонсор професійного призу:
Компанія «Несатек-Україна»

• 2011: Відеокамера Sony.
• 2010: HDV-камкордер Sony HVR-HD1000E.
• 2008: HDV-камкордер Sony HVR-HD1000E.
• 2007: Компактний HDV-камкордер Sony HVR-A1E.
• 2005: Професійна відеокамера Sony DSR-PDX10P.

Коментар
Валерій Кур’янінов Валерій КУР’ЯНІНОВ, генеральний директор компанії «Несатек-Україна»
Дуже важливо давати стимул для розвитку регіональним телевізійникам. Тому компанія «Несатек-Україна» з великим задоволенням виступає спонсором професійного призу для найкращого регіонального телевиробника. Сподіваємось, що з нашим призом – професійною цифровою відеокамерою – переможці номінації будуть з року в рік радувати своїх глядачів новими роботами та здобувати нові творчі перемоги!
Несатек

Компанія «Несатек-Україна»

Генеральний директор: Валерій Кур’янінов.
вул. Якіра, 16, Київ, 04119 Україна
Тел.: +38 044 486 7599, 486 7499
Факс: +38 044 486 7571
E-mail: vk@nesatec.com, marketing@nesatec.com
www.nesatec.com
Постачання професійного відео- та аудіообладнання, телевізійних систем і програмного забезпечення для теле-, радіо- і кіновиробництва. Розробка та впровадження комплексних проектів з системної інтеграції телевізійного обладнання для телекомпаній, телецентрів і кіностудій. Sony, Panasonic, JVC, Ikegami, Harris/Leitch, Matrox, Playbox Technology, Videotek, Evertz, Electronics Visual, Canon, Fujinon, Carl Zeiss, Sachtler, O’Connor, Panther, Cartoni, Miller, Vinten, Libec, Glidecam, Chrosziel, Movie-Tech, Egripment, Snell&Wilcox, StreamLabs, DVL, Echolab, Astro, Marshall, BDL Autoscript, Kramer Electronics, Les, Anton Bauer, Swit, Digital Rapids, Arri, Tiffen, Inscriber, Clear-Com, Digital Media Technology, Fast Forward Video, Laird Telemedia, Nnovia, Miranda Technologies, Ambient, Sound Devices, Polar Graphics, Almi, Portabrace, Bluefish444, Emcore, JC System Integration, Link Research (Vislink), EVS, Front Porch Digital, Sun Microsystems, Newbury Systems, LitePanels, FTL, Lowel, Tandberg, Scopus, Opticast, Christie Digital, DNF Controls, Wohler Technologies, Leader Instruments, Autocue Systems, Focus Enhancements, Vizrt, Apple, Magicsoft тощо. Сертифікований Сервісний центр (Sony, JVC, Canon, Vinten, Sachtler, Harris, Kramer Electronics, Panasonic).

Переможці минулих конкурсів

2011

Переможець: Документальний фільм «Павло Попович: Земне і зоряне життя» / Полтавська ОДТРК «Лтава»
Інші номінанти:
• Художньо-публіцистична програма «Квіти на зиму» / Полтавська ОДТРК «Лтава»
• Відеофільм «Щасливі Платохіни» / Житомирська ОДТРК

2010

Телепрограма «Маршрут №20» / Телекомпанія «АТВ» при Одеській національній академії зв’язку ім.О.С. Попова (Одеса)

2008

Науково-популярний фільм «Хортицкая старина» / Рекламне агентство «1000 дрібниць» (Запоріжжя). Автор сценарію і режисер – В’ячеслав Саричев, оператор – Андрій Хуповка, композитор – Євген Саричев.

2007

Телевізійний історичний огляд «Жизнь, которую стоило прожить» / ТК «Ріак-Інформ» (Одеса)

2005

Документальний фільм «Бригантины у Хортицы» / ТРК «Січ-ТВ» (Запоріжжя)