Конкурсанти-2012        Всі конкурсанти

ТРК «Ніжинське Телебачення» (Ніжин, Чернігівська обл.)

• «Він народився в Ніжині (Марк Бернес)»

Телефільм. 11’; укр.; 2011. Виробник: ДКП ТРК «Ніжинське телебачення». Автор сценарію – Юлія Сидоренко. Режисер – Сергій Ковальов. Оператори: Вячеслав Ковальов, Юрій Волощук. Редактор – Євгенія Горячова. Графіка – Андрій Кулик. Монтаж – Руслан Кулик. Перший телепоказ: ТРК «Ніжинське телебачення» (м. Ніжин), 10.2011.
Що ми знаємо про перші роки життя актора та співака Марка Бернеса? Одесити кажуть, що він з Одеси. Харків'яни, що він з Харкова. А про те, де насправді народився Бернес, відомо не всім...
Фільм створено до 100-річчя від дня народження Марка Бернеса.

• «Живий засів»

Телефільм. 25’; укр.; 2012. Виробник: ДКП ТРК «Ніжинське телебачення», Віктор Абузяров. Автор сценарію та режисер – Віктор Абузяров. Оператори: Сергій Ковальов, Вячеслав Ковальов, Юрій Стаховський, Анатолій Тарасенко. Відеоінженер – Олександр Давиденко. Перший телепоказ: ТРК «Ніжинське телебачення» (м. Ніжин), 03.2012.
Героїчний портрет людини, яка пройшла всі пекельні табори сталінізму та гітлеризму і вижила, і зберегла вільну душу поета. І все це на фоні галаганівських меценатських засівів, які залишились в селі Сокиринці на Срібнянщині...
На запитання журналіста нашому герою, чи давно у нього захоплення поезією, Микола Харченко відповідає в кадрі, що ще з шкільних років.
Так, він мріяв бути поетом, мав намір отримати вищу освіту, але йому не судилося з багатьох причин. А писати вірші він не кинув... і пробував, чи і він що-небудь може таке, як люди.
А люди – це Данте, Шекспір, Байрон, Пушкін...
Микола Харченко – останній з когорти велетнів духу, який зв’язаний ментально з епохою Українського Відродження 20-30-х років минулого століття.
По силі почуттів, по експресії поетичних образів, по трагізму і глибині думки, по ратній мужності – це справжній воїн звитяги і водночас мислитель-філософ. Він невичерпний, як усяке явище культури.

2012

Відзнака «За високу професійну майстерність у розкритті історичної правди про трагічні сторінки Українського Народу та популяризацію творчої спадщини Славетних Синів України та Земляків»
за телефільми
• «Живий засів»
• «Він народився в Ніжині» (Марк Бернес)

2008

Відзнака «За створення якісних телепрограм суспільно важливого значення»

2007

Відзнака «За професійну майстерність та успішне телевізійне втілення ідеї: Відкриваймо Україну і себе!»
За фільм-портрет «ПЕРСОНАЖІ» та телесюжет «УКРАЇНСЬКИЙ АПОСТОЛ»

2005

Відзнака «За професійну майстерність та відкриття сучасникам славетних земляків»
За телепрограму «МАГЕЛЛАН З НІЖИНА»

Відзнака Телеконкурсу «Найвдаліше поєднання творчої майстерності і спеціальних технічних засобів»